top of page

Legendárne Bojnice

Zažite jedinečnú prehliadku mesta Bojnice, objavte ich skryté tajomstvá, započúvajte sa do dávnych legiend a zistite, že Bojnice sú oveľa viac, ako len mesto jedného zámku!

Počas prehliadky budete mať možnosť dozvedieť sa o legendách, ako napr. o prepojení studne zámku v Bojniciach s chodbami prievidzského kláštora piaristov, o čiernej pani alebo o histórii, ktorú nie každý pozná, ako napr. o Baťovi, o šafrane a mnohom ďalšom.

Prehliadka je vhodná pre skupiny žiakov a študentov a aj pre väčšie kolektívy (od 10 osôb). Ponúkame ale aj sprevádzanie jednotlivcov či menších skupín.

Legendárne Bojnice ponúkajú viac ako 15 zastávok v rámci historického centra mesta. Spoznáte naše najväčšie dominanty, ako aj historické udalosti či miestnu architektúru. 

Individuálne prehliadky pre skupiny na základe osobnej, písomnej alebo telefonickej objednávky prijímame najmenej týždeň vopred e-mailom na visit.prievidza@gmail.com alebo telefonicky na čísle +421 904 383 297. Bližšie informácie Vám poskytne aj Regionálne informačné centrum v Bojniciach.​

FIMI0026 (2).JPG

Lektor - Bc. Radovan Huba

Prehliadky celoročne (víkendy a sviatky) v slovenskom alebo anglickom jazyku.

Mestský okruh cca 1 - 1,5 hod.

Rezervácia vopred cez mail na visit.prievidza@gmail.com alebo na +421 904 383 297.

Prehliadka zahŕňa aktívnu formu s kvízmi po ceste, kedy aktívni účastníci získajú vecné darčeky s motívom Bojníc.

Cenník za osobu:

1 osoba - 25€

2-10 osôb - 10€

11-25 osôb - 5€

26 a viac osôb - 3,50€

Pedagogický dozor ZDARMA!

bottom of page