top of page

Doprava

Vlaková doprava

Železničná stanica Prievidza sa nachádza na západnom okraji Starého Mesta (centra) hornonitrianskej metropoly a prístupná je po ulici T. Vansovej. Je spojená s autobusovou stanicou. Tvorí dôležitý regionálny dopravný uzol, ktorý je križovatkou tratí z Ponitria a Turca. Stanica je vybavená systémom iKVC – s možnosťou rezervácie a predaja miesteniek, ležadiel a lôžok vo vnútroštátnej a medzinárodnej preprave, ako aj predaja vnútroštátnych a medzinárodných cestovných lístkov.

 

Kontakt:

T. Vansovej 9

971 01 Prievidza

info@slovakrail.sk

www.slovakrail.sk

Infolinka slovakrail: 18 188

 

Spojenie z ktoréhokoľvek kúta Slovenska i zahraničia si môžete ľahko vyhľadať aj pomocou internetovej stránky: www.cp.sk

 

Autobusová doprava

Využiť môžete pravidelné linky vnútroštátnej a medzinárodnej autobusovej dopravy do Prievidze zo smeru Bratislava, Praha, Piešťany, Trenčín, Nitra, Banská Bystrica, Martin, Žilina. Autobusy stoja na autobusovej stanici v centre mesta Prievidza. Do okolitých obcí sa ďalej možno presunúť nadväzujúcou mestskou hromadnou dopravou alebo prímestskou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje SAD Prievidza a. s.. Na presun môžete využiť aj rôzne taxi služby, ktoré majú stanoviská priamo pred budovou Železničnej stanice, resp. v priestoroch Autobusovej stanice Prievidza.

SAD Prievidza a. s. poskytuje komplexné služby v oblasti súkromnej a verejnej, vnútroštátnej a medzinárodnej autobusovej dopravy. Cestovné lístky si môžete zakúpiť u vodiča priamo v autobuse alebo online. Ak zostávate v Prievidzi na dlhší čas a plánujete využívať mestskú či prímestskú dopravu častejšie, oplatí sa zriadiť si čipovú kartu, vďaka ktorej budete mať cestovné lístky lacnejšie približne o 5 – 10%. Pre viac informácií navštívte webovú stránku SAD Prievidza a. s. alebo informačnú kanceláriu priamo na autobusovej stanici.

Kontakt:

T. Vansovej 13

971 01 Prievidza

Otváracie hodiny: Pondelok – Piatok: 7:00 – 17:00

+421 46 542 67 77

www.sadpd.sk

 

Autobusové spojenie si môžete ľahko vyhľadať aj pomocou internetovej stránky: www.cp.sk

 

Letecká doprava

Do Prievidze sa možno dostať aj lietadlom. Nachádza sa tu menšie medzinárodné letisko, ktoré má novú asfaltovú aj trávnatú pristávaciu dráhu so všetkým potrebným zázemím. Dá sa použiť pre menšie súkromné bizjety, ultralighty či bezmotorové lietadlá s maximálnou kapacitou do 16 osôb. Letisko Prievidza môžete využiť na letecké spojenie na medzinárodné letisko Bratislava či akékoľvek iné letiská, na chartrové lety cez Piešťany, ale aj na vyhliadkové lety po okolí, prevádzkované miestnym Aeroklubom. Pre následnú dopravu z letiska do Bojníc (1,5 km) môžete využiť taxi.

Kontakt:

Letisková 8

971 03 Prievidza

+421 46 543 06 11

info@aeroklub-prievidza.sk

www.aeroklub-prievidza.sk

bottom of page