top of page

Kráľovská Prievidza

Zažite jedinečnú prehliadku mesta Prievidza, objavte jej skryté tajomstvá, započúvajte sa do dávnych legiend a zistite, že aj naše mesto by ste nemali vynechávať z Vašich plánov na výlety. 

Počas prehliadky budete mať možnosť dozvedieť sa o legendách, ako napr. o prepojení studne zámku v Bojniciach s chodbami prievidzského kláštora piaristov, Prievidzskom hrade a mnohých ďalších, ktoré dokreslia jedinečnú mestskú prehliadkovú trasu Kráľovská Prievidza.

Prehliadka je vhodná pre skupiny žiakov a študentov a aj pre väčšie kolektívy (od 10 osôb). Ponúkame ale aj sprevádzanie jednotlivcov či menších skupín.

Kráľovská Prievidza ponúka viac ako 35 zastávok v rámci historického centra mesta (malý okruh) či jeho okolia (veľký okruh). Spoznáte naše najväčšie dominanty, ako aj rodné domy osobností mesta, historické udalosti či modernú architektúru. 

Individuálne prehliadky pre skupiny na základe osobnej, písomnej alebo telefonickej objednávky prijímame najmenej týždeň vopred e-mailom na visit.prievidza@gmail.com alebo telefonicky na čísle +421 904 383 297. Bližšie informácie Vám poskytne aj Turisticko-informačná kancelária mesta Prievidza.​

Kráľovská Prievidza logo Visit Prievidza

Lektor - Bc. Radovan Huba

Prehliadky celoročne (víkendy a sviatky) v slovenskom alebo anglickom jazyku.

Malý okruh cca 1 - 1,5 hod.

Veľký okruh cca 2 - 2,5 hod.

Rezervácia vopred cez mail na visit.prievidza@gmail.com alebo na +421 904 383 297.

Prehliadka zahŕňa aktívnu formu s kvízmi po ceste, kedy aktívni účastníci získajú vecné darčeky s motívom Prievidze.

Cenník za osobu:

1 osoba - 40€/Veľký okruh ; 25€/Malý okruh

2-10 osôb - 12€/Veľký okruh ; 8€/Malý okruh

11-25 osôb - 7€/Veľký okruh ; 4€/Malý okruh

26 a viac osôb - 4€/Veľký okruh ; 2€/Malý okruh

Pedagogický dozor ZDARMA!

bottom of page